بکی از فاکتورهای گوگل برای رتبه بندی سایت ها، داشتن لینک در سایت های معروف و با کیفیت در سراسر جهان است. هرچه تعداد لینک های شما از آن سایت ها به سایت خودتان بیشتر باشد، گوگل امتیاز بیشتری برای سایت شما قائل خواهد شد…
بک لینک به معنای لینک دهنده می باشد. چنانچه سایتی به سایت شما لینک دهد، آن لینک برای سایت شما بک لینک به حساب خواهد آمد.
منظور از بک لینک خارجی دائمی، لینک هایی است که سایت های خارج از ایران به سایت شما میدهند. مثلاً اگر از سایت فیسبوک به سایت شما لینک شود این یک بک لینک خارجی بحساب خواهد آمد.
بک لینک داخلی به معنای بک لینک در داخل سایت شما است. یعنی در داخل متن سایت خودتان به صفحات دیگر سایت لینک دهید. مثلاً از صفحه اصلی به صفحه تماس با ما لینک دهید که این بک لینک داخلی نامیده می شود.
بک لینک های خارجی یا به عبارتی بک لینک در سایت های خارجی بدلیل اینکه اینگونه سایت ها از کیفیت و بازدید بالایی نسبت به سایت های ایرانی برخوردارند، تاثیر زیادی در رتبه سایت شما خواهد گذاشت. سایت های خارجی امکان ایجاد صفحات شخصی و پروفایل را داشته و همچنین برخی از سایت های خارجی به صورت وب ۲ بوده که می توان با درج مقالات مرتبط با کسب و کار مشتریان لینک سازی نیز در داخل متن انجام داد که طبق الگوریتم و آپدیت های آن اینگونه بک لینک ها بسیار طبیعی جلوه داده و اثربخشی زیادی در اخذ رتبه گوگل دارند.